Datum: 30. 10. 2023 Autor: Martina

Nejlepší poskytovatelé služeb VPN: Vyberte si nejvýhodnější nabídku!

Prověřili jsme nejlepší služby VPN v oboru a doporučujeme poskytovatele VPN služeb, kteří nabízejí nejlepší nástroje pro zajištění soukromí a anonymity online – a to jak jednotlivcům, tak firmám.

Co je to VPN?

Za zkratkou VPN se skrývá Virtuální privátní síť, která slouží jako nejlepší způsob, jak zachovat důvěrnost svých online aktivit. Ať už chcete zajistit, aby vaše citlivá data zůstala skryta před škodlivými hrozbami, obtěžujícími inzerenty nebo slídícími poskytovateli internetových služeb (ISP), směrování webového provozu přes šifrovaný virtuální tunel je nejlepší způsob, jak udržet vaše online aktivity v soukromí.

Proč a komu se vyplatí služba VPN?

Připojení k otevřené a ničím nezabezpečené síti Wi-Fi, jako je ta na veřejných místech, může vést k různým narušením zabezpečení vašeho zařízení, včetně kyber útoku. Naopak připojení k otevřené Wi-Fi síti prostřednictvím sítě VPN vaše data zašifruje a zabrání komukoli, aby k nim měl přístup.

Používání VPN by měli zvážit všichni uživatelé – a to i jednotlivci, kteří chtějí ochránit svou online identitu a IP adresu. Proč se vyplatí služba VPN?

 • Bezpečnost na veřejných Wi-Fi
 • Bezpečnost při práci na dálku
 • Ochrana osobních údajů od poskytovatele internetových služeb a z aplikací i služeb, které používáte
 • Přístup k libovolnému obsahu na libovolném místě
 • Přizpůsobení mnoha chytrým zařízením

Kromě jednotlivců se virtuální privátní sítě (VPN) se staly oblíbenými zejména u firem, protože poskytují pokročilé zabezpečení, aniž by to bylo na úkor pohodlí. Snadno se nastavují i používají a jsou jednou z nejdostupnějších možností kybernetické bezpečnosti, které jsou dnes k dispozici. Firemní síť VPN je součástí IT infrastruktury téměř každého podniku.

Níže uvádíme doporučení pro firemní VPN služby:                                              

 • Malé firmy s omezenými zdroji by měly zvážit službu VPN, která neomezuje počet zařízení na jeden účet.
 • Firmy, které mají značné obavy o ochranu soukromí, by měly hledat služby VPN, které se účastní pravidelných auditů třetích stran.
 • Firmy by měly vždy hledat službu VPN s neomezenou šířkou pásma.

Nejlepší poskytovatelé VPN služeb

Otestovali jsme nejoblíbenější služby VPN, abychom vám pomohli pochopit, v čem se liší a která z nich bude nejúčinněji řešit vaše potřeby. Přečtěte si další informace a najděte nejlepšího poskytovatele VPN služeb pro vás a vaši domácnost, vaše zaměstnance v kanceláři nebo členy vašeho vzdáleného týmu.

NordVPN

NordVPN je jednou z největších poskytovatelů služeb VPN s rozsáhlou sítí, která čítá více než 5 tisíc serverů v téměř šedesáti zemích. Společnost sídlí NordVPN v Panamě, kde neplatí žádné zákony o povinném uchovávání dat, čímž se může lépe řídit svou „přísnou politikou nezaznamenávání dat“.

NordVPN nabízí obfuskované servery a možnost dvojité VPN, která výrazně zvyšuje soukromí uživatelů, zejména v oblastech světa, které omezují používání privátních sítí. Co jsou to obfuskované servery? U většiny služeb VPN váš poskytovatel internetových služeb ví o každém vašem přístupu k síti VPN, ale nemůže vidět nic jiného. Obfuskované servery mohou skrýt, že používáte VPN, pomocí přidaných vrstev šifrování, které lze identifikovat pouze v případě, že někdo ručně zkontroluje vaše datové pakety.

Cena NordVPN

NordVPN má ceny už od cca 85 Kč měsíčně s dvouletým závazkem. V případě ročního závazku vás služba každý měsíc vyjde na zhruba 105 Kč. Všechny tarify zahrnují neomezené množství dat VPN až pro šest zařízení současně. Stejně jako většina služeb VPN nabízí 30denní záruku vrácení peněz, což je podle nás více než dost času na to, abyste zjistili, zda je to pro vaši domácnost či firmu ta správná volba.

Výhody a nevýhody NordVPN

 • Je vynikající volbou pro uživatele, kteří cestují do částí světa, kde je soukromí online velmi omezeno.
 • NordVPN je skvělý pro profesionály, jejichž práce závisí na vysokých nárocích na soukromí.
 • Běžný uživatel VPN, který nepotřebuje pokročilé funkce ochrany soukromí, může za nabídku NordVPN přeplatit.

ExpressVPN

ExpressVPN je dalším poskytovatelem VPN služeb, který vám může pomoci převzít plnou kontrolu nad vaším soukromím online při vysoké rychlosti prostřednictvím serverů s privátními DNS ve více než 160 lokalitách po celém světě.

Společnost disponuje rozsáhlou sítí s více než 3 000 servery, které podporují nesčetné množství protokolů v téměř stovce zemí v Americe, Evropě, Asii a Tichomoří, Africe a na Blízkém východě.

ExpressVPN sídlí na Britských Panenských ostrovech, které přistupují velmi obezřetně k soukromí, a také se účastní testování třetích stran. ExpressVPN využívá protokol Lightway s odlehčenou kódovou základnou, o které tvrdí, že uživatelům pomáhá s rychlejším připojením k serverům a ochrání je díky robustní kryptografické knihovně wolfSSL.

ExpressVPN patří mezi nejrychlejší VPN, pokud jde o rychlost internetu – zejména při stahování souborů. Její zaměření na rychlost výkonu se projevuje ve standardní funkci rozděleného tunelování, která umožňuje vyloučit vybraná zařízení nebo aplikace z VPN a maximalizovat tak výkon, pokud není nutná anonymita.

Funkce ExpressVPN

Rovněž poskytuje funkci „test rychlosti“, která hodnotí rychlost stahování a latenci připojení napříč servery, aby pomohla rychle určit nejlepší možnost pro jakoukoli datově náročnou internetovou aktivitu. EpressVPN nabízí také nástroj Threat Manager, který chrání před aplikacemi, trackery a malwarem. Funkce ochrany soukromí je blokátor provozu založený na DNS, který chrání provoz uživatelů před odposlechy třetích stran a blokuje provoz škodlivým třetím stranám. Uživatelé mohou tuto funkci snadno zapnout a vypnout v nastavení.

Pro zlepšení uživatelského komfortu Express VPN nedávno uvedla na trh funkci MediaStreamer, která zajišťuje vyšší rychlost připojení. MediaStreamer, poskytovaná prostřednictvím jednodušší technologie než běžná VPN, zvyšuje kvalitu streamování na zařízeních, která obvykle nepodporují aplikaci Express VPN, jako jsou například chytré televizory. Tato funkce je vynikající volbou pro firemní uživatele, kteří by rádi streamovali obsah pro zaměstnance a klienty z celého světa na zařízeních, která nepodporují běžné sítě VPN.

Cena ExpressVPN

Za výkon se však platí – to znamená, že ExpressVPN poskytuje služby za vyšší cenu – a to 6,67 USD měsíčně (cca 150 Kč) při 15měsíčním předplatném. Varianta s měsíčním opakováním stojí 12,95 USD měsíčně (cca 285 Kč). Všechny úrovně předplatného zahrnují 30denní záruku vrácení peněz, což vám umožní prozkoumat jednu z nejlepších služeb VPN s nízkými závazky.

Výhody a nevýhody ExpressVPN

 • Každý, kdo hledá velký počet serverů, bude spokojen se 160 umístěními serverů ExpressVPN.
 • ExpressVPN je ideální pro nezávislé pracovníky a majitele malých firem, kteří chtějí minimalizovat typické výkonnostní problémy spojené s používáním šifrovaného tunelu.
 • Limit pěti souběžných zařízení na jeden účet je nízký vzhledem k tomu, že jiné společnosti nabízejí mnohem více, v některých případech dokonce neomezený počet zařízení.

IPVanish VPN

IPVanish je cenově dostupná služba VPN s 1 600 fyzickými servery ve více než 75 místech. Sídlí v USA a údajně pomáhala FBI s využitím uživatelských dat v rámci vyšetřování trestné činnosti. Společnost tvrdí, že uplatňuje politiku nezaznamenávání údajů. Přesto je její umístění na území USA a dosavadní výsledky spolupráce s vládou důvodem, proč se blíže podívat na její zásady ochrany osobních údajů. To platí zejména v případě, že máte nějaké významné obavy nad rámec skrytí své identity a provozu před datovými limity, geoblokátory a inzerenty.

Funkce IPVanish VPN

Poskytovatelé služeb VPN pomalu zvyšují limity zařízení pro současné používání, ale žádný z nich to nedělá lépe než IPVanish, který nabízí neomezený počet zařízení prostřednictvím jediného předplatného. Poskytuje také nepřetržitou zákaznickou podporu prostřednictvím chatu, e-mailu a telefonu. Mezi další základní funkce patří dnes špičkové protokoly OpenVPN (TCP a UDP) a IKEv2, stejně jako starší možnosti L2TP a SSTP.

Společnost IPVanish nedávno nechala třetí stranu ujistit, že plně splňuje tvrzení o zákazu protokolování ve svém prohlášení o ochraně osobních údajů. Nezávislý audit technologie a postupů ochrany osobních údajů společnosti IPVanish slouží jako příklad pro zákazníky VPN, kteří by se měli snažit komplexně porozumět politice přihlašování VPN a hledat důkazy pro svá tvrzení prostřednictvím auditů nebo nezávislého ověření od důvěryhodných odborníků z oboru.

Cena IPVanish VPN

Ceny služeb IPVanish začínají na 2,40 USD měsíčně s ročním závazkem (cca 50 Kč). Měsíční závazek stojí 3,49 USD za první měsíc a 9,99 USD za každý další měsíc (cca 220 Kč). U ročního závazku nabízí IPVanish 30denní záruku vrácení peněz a další slevy.

Výhody a nevýhody IPVanish VPN

 • Malá firma může využívat neomezený počet zařízení a dat VPN od IPVanish prostřednictvím jediného účtu.
 • Zákaznická podpora IPVanish je nadstandardní.

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN je gigantem v oboru, pokud jde o velikost sítě, a může se pochlubit téměř 7 tisíci fyzickými a virtuálními servery rozmístěnými na 114 místech v 91 zemích. Společnost má sídlo v Rumunsku a zveřejňuje čtvrtletní zprávy o transparentnosti s podrobnými údaji o všech žádostech policie, upozorněních na škodlivý software a stížnostech.

Společnost CyberGhost provozuje datové centrum NoSpy v Bukurešti a spravuje mnoho fyzických serverů od konce ke konci, aby zajistila bezpečnost identit a online aktivit svých uživatelů před zásahy třetích stran a jakýmikoliv snahami o masové sledování. Tyto konkrétní servery jsou vybaveny 256bitovým šifrováním AES s vyhrazeným uplinkem pro nejvyšší dostupné rychlosti prostřednictvím šifrovaného tunelu. V našem testování jsme zjistili, že CyberGhost patří mezi nejrychlejší VPN, pokud jde o rychlost stahování, a je lídrem skupiny v rychlosti odesílání při použití místního serveru.

Cena CyberGhost VPN

CyberGhost nabízí velmi výhodnou cenu, která začíná na 2,25 USD (cca 50 Kč) měsíčně při tříletém závazku s neomezeným množstvím dat VPN až pro sedm zařízení současně. Mezi další možnosti patří měsíční plán za 12,99 USD (cca 285 Kč) se 14denní zárukou vrácení peněz, která se u všech ročních plánů prodlužuje na 45 dní. Stojí za zmínku, že všechny roční plány poskytují přístup ke speciálním serverům NoSpy, který pro měsíční předplatitele VPN stojí 59,88 USD ročně. CyberGhost také nabízí vyhrazenou IP adresu za pouhých 3,75 USD měsíčně (cca 80 Kč).

Výhody a nevýhody CyberGhost VPN

 • Malé firmy, které hledají spolehlivé soukromí, ocení rumunské datové centrum společnosti CyberGhost a vysoce výkonné servery NoSpy.
 • Každá firma, která hledá nejvyšší rychlost a skvělou cenu, by měla zvážit poskytovatele CyberGhost.
 • Společnost neprošla audity třetích stran a předchozí freewarové verze mají historii škodlivého softwaru.

PureVPN

PureVPN je jedním z největších poskytovatelů VPN služeb s více než 6 500 fyzickými a virtuálními servery ve více než 140 zemích a 180 lokalitách. Její ústředí se nachází v Hongkongu, zvláštní administrativní oblasti Číny, která zůstává bez jakýchkoli povinných zákonů o uchovávání dat. Její tvrzení o nezaznamenávání dat je dále podpořeno auditem třetí strany, který v roce 2020 provedla společnost KPMG.

Komunikační protokoly využívané PureVPN

PureVPN nabízí širokou škálu komunikačních protokolů, včetně možností PPTP, IPsec, L2TP/IPsec, OpenVPN (TCP a UDP) a SSTP. Většina těchto protokolů funguje na většině operačních systémů a zařízení, s jedinou výjimkou protokolu SSTP, který je omezen na systémy Windows, Android, Ubuntu a routery. Jednou z nejpůsobivějších funkcí je volitelná vyhrazená síť VPN, která poskytuje možnost výběru IP adresy ve Spojených státech, Velké Británii, Nizozemsku, Francii a Německu. Tato možnost stojí 36 dolarů ročně (cca 790 Kč), což je přibližně polovina toho, co si za podobné služby účtuje mnoho jiných poskytovatelů. Mezi další působivé doplňky patří přesměrování portů a ochrana proti distribuovanému odepření služby (DDoS).

PureVPN také nabízí šifrovací klíče odolné proti kvantovému záření, které byly vytvořeny pomocí bezpečnějšího procesu kvantových výpočtů, aby lépe chránily uživatele před kybernetickými hrozbami. PureVPN uvádí, že tento proces je bezpečnější než standardní šifrovací procesy a funguje tak, aby zabezpečil data uživatelů proti útoku výkonných kvantových počítačů. Společnost je jednou z prvních ve svém oboru, která nabízí kvantovou ochranu tohoto kalibru.

Cena PureVPN

S cenou 3,33 USD měsíčně (cca 75 Kč) s dvouletým závazkem je PureVPN přesně uprostřed, pokud jde o ceny. Pro uživatele, kterým nevyhovují roční nebo víceleté smlouvy, nabízí také možnost za 10,95 USD měsíčně (cca 240 Kč). Všechny její plány zahrnují 31denní záruku vrácení peněz a neomezené množství dat VPN až pro 10 zařízení současně.

Výhody a nevýho PureVPN

 • Malé podniky, které hledají cenově dostupné řešení vyhrazené IP, najdou u PureVPN mnoho výhod.
 • Podniky, které přijímají významný webový provoz, budou mít velký prospěch z dostupné ochrany proti DDoS od PureVPN.
 • PureVPN má více virtuálních než fyzických serverů, což by mohlo být problémem pro uživatele, kteří potřebují vědět, kam jsou jejich data směrována.

Mohlo by vás zajímat:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Máte před svatbou?

Akční ceny

Cookies - Nastavení
Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies dle kategorií, jak vyhovují nejlépe Vašim preferencím.
Technické cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a všech funkcí, které nabízí a nemohou být vypnuty bez zablokování funkcí stránky. Jsou odpovědné mj. za uchovávání produktů v košíku, přihlášení k zákaznickému účtu, fungování filtrů, nákupní proces nebo ukládání nastavení soukromí. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány a jsou aktivní vždy.
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme anonymně a souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu.
Preferenční cookies
Preferenční cookies umožňují, aby si webová stránka zapamatovala informace, které mění, jak se webová stránka chová nebo jak vypadá. Je to například Vámi preferovaný jazyk, měna, oblíbené nebo naposledy prohlížené produkty apod.
Marketingové cookies
Marketingové cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám dokázali zobrazit co nejrelevantnější obsah nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Pokud nevyjádříte souhlas s těmito cookies, neuvidíte v reklamních sděleních obsah ušitý na míru Vašim zájmům.
Souhlasím s využitím vybraných cookiesSouhlasím s využitím všech cookies